Akcija mreže prometnih policija Europe – ROADPOL

Slika /Promet/pojas ilustracija 2.jpg

Na području Policijske uprave požeško-slavonske u razdoblju od 10. do 16. ožujka provodit će se pojačani nadzor korištenja sigurnosnog pojasa

FOTO: Ilustracija

U organizaciji mreže prometnih policija država Europe - ROADPOL, u razdoblju od 10. do 16. ožujka, na području Policijske uprave požeško-slavonske provodit će se pojačani nadzor korištenja sigurnosnog pojasa.

Tijekom provedbe pojačanog nadzora, policijski službenici će provoditi nadzor korištenja sigurnosnih pojaseva od strane vozača, ali i putnika na prednjim i stražnjim sjedalima.

Podsjećamo, da su sve osobe u motornom vozilu (vozač, suvozač i svi putnici) dužni za vrijeme vožnje koristiti postojeće sigurnosne pojaseve.

Za nekorištenje sigurnosnog pojasa propisana je novčana kazna u iznosu od 130 eura.

Tijekom provedbe pojačanog nadzora korištenja sigurnosnog pojasa, policijski službenici će sankcionirati i ostale teže prometne prekršaje.

Upozoravamo sve sudionike u prometu da se pridržavaju prometnih propisa.
 

Stranica